Recenzja J. Harrow „Nieodpowiednia dziewczyna”

Gdy cały świat jest przeciwko, a serce i rozum nie współgrają, może wydarzyć się wszystko…
Eve to młoda, zdolna tatuażystka. Stroni od mężczyzn i nie wierzy w miłość. Natura buntowniczki i skóra pokryta tatuażami sprawiają, że ludzie oceniają ją dość jednoznacznie.
Daniel to jej kompletne przeciwieństwo – wychowany w kochającej rodzinie, dobrze wykształcony, szarmancki. Zawsze wie, jak się zachować… do czasu, gdy spotyka Eve. Zjawia się w jej salonie razem z Alice, swoją dziewczyną, z zamiarem zrobienia sobie miłosnych pamiątek na skórze. Od pierwszej chwili ulega niespodziewanej fascynacji młodą tatuażystką i wbrew rozsądkowi postanawia poznać ją bliżej. Nie ma pojęcia, że ich drogi przecięły się już wcześniej…


Wydawnictwo:  Zysk i S-ka
Rok wydania:  2020
Format: Książka
Liczba stron:  328

Miłość jest uczuciem, które bierze nas w swoje władanie zupełnie nieoczekiwanie, łącząc ze sobą osoby, które nigdy nie powinny się ze sobą spotkać. Takie, które pozornie do siebie nie pasują, nie połączy je nic sensownego, nie mającego szans na przyszłość, jednak jest siłą, która nie słucha rozumu. Nie liczą się dla niej deklaracje, które z pewnością nie będą miały potwierdzenia w zwyczajnym życiu. Potrafi napisać wiele historii, które nie zawsze kończą się szczęśliwie. Potrafi jednak dać nam nadzieję i zawładnąć nie tylko ciałem, ale i duszą.
Odkrywanie nowych autorów i powieści, które są debiutami nigdy nie było dla mnie problemem. Jestem ich ciekawa, zwłaszcza, jeśli niosę ze sobą, coś co mnie zaciekawiło. Zawsze staram się wybierać książki, które mają szansę mi się spodobać. Nie wybieram ich na siłę, nie ma przecież sensu się męczyć. Czym zaskoczy nas J.Harrow?


Główną bohaterką książki „Nieodpowiednia dziewczyna” jest Eve. To młoda i bardzo zdolna kobieta, która jest z zawodu tatuażystką. Wiele w życiu przeszła, jej skóra jest pokryta tatuażami, co sprawia, że nie jest zbyt dobrze oceniana przez innych. Jest buntowniczką, która nie wierzy w miłość, ma wiele problemów i z pewnością nie potrzebuje ich więcej, życie jednak bywa przewrotne i stawia na jej drodze Daniela.
Mężczyzna wspólnie ze swoją dziewczyną decydują się uwiecznić swoje uczucie poprzez zrobienie sobie wspólnego tatuażu. Dziwnym zrządzeniem losu idzie do salonu Eve, a kiedy ją dostrzega coś się zmienia. W Danielu odzywają się uczucia, o których zdołał już zapomnieć. Dzieli ich praktycznie wszystko, a co więc łączy?
Mężczyzna został wychowany w dobrej rodzinie, która go kochała, dbała o jego dobre wykształcenie. Jest kulturalny, szarmancki, zawsze postępuje właściwie, a w jego życiu nie ma miejsca na jakieś ekscesy, czy nieszablonowe zachowanie. Tak było do czasu, kiedy zwrócił uwagę na młodą tatuażyskę. Wbrew wszystkim ostrzeżeniom, bardzo chce ją poznać, jednak nie zdaje sobie sprawy z tego, że to nie jest ich pierwsze spotkanie, zaintrygowani?


„Nieodpowiednia dziewczyna” łamie nieco stereotypy już na samym wstępie ukazując, że nie zawsze kobieca bohaterka musi być tą poukładaną stronną powieści. Mężczyzna nie zawsze musi być tym „złym chłopcem”, buntownikiem i istotą, która sprawia problemy. Daniel jest więc prostym człowiekiem, który nie wyróżniał się czymś znacznym na tle zadziornej Eve, która jest bardzo charakterną dziewczyną. Między bohaterami rodzące się uczucie, ta chemia była nie tak mocno zarysowana, jakbym chciała. Autorka zadbała o urozmaicenie fabuły, wplatając w nią tajemnice, które ją uatrakcyjniły.
„Nieodpowiednia dziewczyna” to powieść, która bez zwątpienia ma coś w sobie. Styl autorki jest prosty i łatwy do przyswojenia, nie ma więc problemów w zrozumieniu i czytaniu powieści. Książka wywołuje emocje, z całą pewnością współczułam głównej bohaterce, tego jak ciężkie miała życie. Stopniowo poznawałam przeszłość Eve obserwując jej zmianę, a także strach przed tym, aby zdecydować się na coś zaskakującego. Z pewnością niezbyt łatwo jest zdecydować się na miłość.
Myślę, że jak na debiut to „Nieodpowiednia dziewczyna” jest udaną powieścią z niedociągnięciami, ale potencjałem sporym. Autorka pisze poprawnie, potrafi zainteresować czytelnika i jestem pewna, że stworzy dla nas nie jedną historię, którą warto będzie przeczytać. 


Komentarze

Popularne posty