Recenzja Vi Keeland „Kusząca pomyłka”Kusząca powieść Vi Keeland – jednej z najpopularniejszych autorek książek erotycznych!
Rachel i Caine poznali się w pubie, choć „poznali” to za dużo powiedziane. Spotkali się, a podczas ich pierwszej rozmowy Rachel wykrzyczała, co myśli na temat jego kłamstw i rozbuchanego ego. Nie miał problemu z tym, żeby uwieść jej przyjaciółkę, zapomniał tylko powiedzieć, że… jest żonaty. Zasłużył sobie na wszystkie ostre słowa, które usłyszał od Rachel. Chociaż nie do końca… Okazało się bowiem, że zaszła pomyłka…
Rachel miała nadzieję, że sprawa pójdzie w zapomnienie i nigdy więcej nie spotka przystojnego nieznajomego z pubu. Aż do następnego ranka, gdy dowiedziała się, że jest on… nowym profesorem, a ona jego asystentką. Co może zwiastować taki początek tej znajomości?

Wydawnictwo: Kobiece
Rok wydania:  2019
Format: Książka
Liczba stron: 376

Twórczość Vi Keeland nie jest mi obca,  przeczytałam kilka jej książek, także tych pisanych w duecie z Penelope Ward. Zdałam sobie właśnie sprawę, że bardzo dawno nie czytałam czegoś, co napisała sama. Wtedy właśnie nadarzyła się okazja, jedna z wrześniowych nowości „Kusząca pomyłka” jest właśnie jej autorstwa. Zastanawiałam się, jak bardzo kuszące będzie to nieporozumienie, które się nawiąże między bohaterami?


- Czy coś się stało z twoją blizną?
Uśmiechnęła się.
- To nie jest blizna. To tylko rana, która się zagoiła. Prawdziwe blizny to te, których nie można zobaczyć - i te najtrudniej się goją”.

Główną bohaterką książki „Kusząca pomyłka”  jest młoda i bardzo ambitna kobieta Rachel Martin, która ma także wybuchową naturę o czym przekonał się Caine West. Rachel jest studentką, która stara się zarobić na swoje utrzymanie i edukację pracując w pubie oraz będąc asystentką profesora na uczelni. Jest bardzo solidarna, dba o swoją przyjaciółkę Avę, która nieodpowiednio ulokowała swoje uczucia, dowiedziała się, że mężczyzna, z którym się spotkała jest żonaty, a na dodatek ma także dzieci. Na Rachel zadziałało to jak płachta na byka, przez pomyłkę wskazany mężczyzna „obrywa” salwą ostrych słów kobiety. Awantura za krzywdy wyrządzone przyjaciółce okazuje się niepotrzebna, ponieważ, to nie ten mężczyzna złamał jej serce. Wstyd i upokorzenie dotknęły naszą bohaterkę, jednak wszystko dopiero przed nią.Okazuje się, że została przydzielona nowemu profesorowi, który nie lubi, ba nie toleruje spóźnień. Jak się okazuje Rachel nie udaje się zdążyć na pierwszy wykład profesora, który okazuje się typkiem z baru, którego zbluzgała z błotem za czyny, których się nie dopuścił. Ciekawy początek? To się nazywa mieć „szczęście”. Rachel udaje się mężczyznę przeprosić, a między nawiązuje się w końcu nić porozumienia. Czy chemia, która między nimi się wytwarza sprawi, że jej ulegną? Cane West nie wydaje się zainteresowany kobietą, zupełnie, jakby na niego nie działała, kiedy ona nie potrafi się oprzeć przystojnemu mężczyźnie. Cane się maskuje, próbuje być profesjonalistą, ale w Rachel jest  coś tak hipnotycznego i magnetycznego, że nie może się od niej trzymać z daleka. Kiedy fasada opadnie egzemplarz książki zapłonie prawdziwym ogniem, czy na długo? Mężczyzna ma swój sekret, który może zagrozić chwilowemu szczęściu? Co to takiego? Jak zniesie to Rachel?„Kusząca pomyłka” jest powieścią, w której mamy wiele motywów, takich jak przyjaźń, znaczenie rodziny, miłość, pasję i otrzymanie drugiej szansy. Vi wkomponowała w fabułę tak wiele emocji, dzięki temu czytelnicy mogli poczuć się jej bohaterami. Obie postacie nie są doskonałe, mają wady i blizny z przeszłości. Właśnie to sprawiło, że  doceniłam ich prawdziwość.  Rozwój romantycznej relacji był powolny, miałam wrażenie, że oboje się wzajemnie przyciągają i równie mocno odpychają, by ponownie na siebie natrzeć. W książce muzyka jest ważnym elementem, z którym mają styczność bohaterowie.
 Nigdy nie zawiodłam się na książkach Keeland, dlatego sięgam po  jej powieści w ciemno, wyczekując emocjonującej, niezapomnianej lektury. Tym razem nie było inaczej, już pierwsze strony wciągają czytelnika i zwiastują obezwładniającą opowieść, o której tak łatwo nie zapomnę.
„Kusząca pomyłka” zdecydowanie jest bardziej romansem niż erotykiem, w której mamy także wątek psychologiczny dotyczący wydarzeń z przeszłości, które wpływają na teraźniejszość. Gorąco polecam wszystkim, którzy szukają niesamowitej książki, w której można się zakochać!
Komentarze

Popularne posty