Recenzja Becky Wade „Wierna Tobie”


Po druzgocącym rozstaniu trzy lata temu Nora Bradford, genealog i właścicielka osady historycznej, uciekła w pracę i wyimaginowany świat ze swoich ulubionych książek i filmów.
W przeciwieństwie do Nory były komandos marynarki wojennej, John Lawson, śmiało idzie przez życie skupiony na wyzwaniach, jakie przynosi ono każdego dnia.
Gdy mężczyzna otrzymuje diagnozę lekarską dotyczącą wady genetycznej, jest zmuszony zgłębić tajemnice swojego pochodzenia. Wynajmuje Norę do pomocy w odnalezieniu biologicznej matki. Praca ramię w ramię może pomóc tej pełnej przeciwieństw dwójce odkryć to, czego nie widać na zewnątrz, ale co, jeżeli pośród tego znajdują się również rany z przeszłości?
Wydawnictwo: Dreams
Rok wydania:  2018
Format: Książka
Liczba stron: 461
Cykl: Przypadki sióstr Bradford
Tom IZ twórczością Becky Wade spotkałam się przy okazji recenzowania drugiego tomu cyklu „Przypadki sióstr Bradford”, który miał premierę w tym roku pt.  „Zakochana w tobie”. Wydarzenia tamtej powieści bardzo mi się spodobały, dlatego postanowiłam przy najbliższej okazji poprosić o pierwszy tom „Wierna Tobie”. To nic, że czytałam książki w odwrotnej kolejności, poradziłam sobie z tym i myślę, że książki można spokojnie czytać oddzielnie. Kiedy spoglądałam na okładkę pomyślałam, jaka jest urocza i ciepła, ładna kobieta w delikatnej sukience, opis powieści jest interesujący, dlatego książka wpadła w moje ręce ku mojej ogromnej radości.

"- Cześć przystojniaku. [...] Naciągnąłeś już dzisiaj kogoś na gorącą czekoladę z piankami?".


Becky Wade opowiada nam historię sióstr Bradford, o których tą książką otwarła cykl, poznajemy trzy kobiety Willow, Norę i Britt, które wychowały się wspólnie, co je łączy, a co dzieli? Kobiety mają tego samego ojca, a jednak każda z nich została urodzona przez inną kobietę. Czym zajmują się siostry? Główną bohaterką książki „Wierna Tobie” jest Nora, która jest bibliotekarką, Willow, którą poznajemy w książce „Zakochana w Tobie” zajmuje się modelingiem, a Britt jest właścicielką lokalnej cukierni.


Nora jest kobietą po przejściach, stara się wyleczyć swoje złamane serce, przeżycia, które ją dotknęły sprawiły, że bardzo się zmieniła. Stała się bardziej skryta i zamknięta na innych ludzi, nie dopuszcza ich bliżej niż to konieczne, w całości poświęciła się swojej pracy, która jest także jej pasją. Dziewczyna pasjonuje się genealogią oraz historią, a praca bibliotekarki daje jej możliwości poszerzania wiedzy w tym zakresie. Jako znawca historii i miasteczka bardzo chętnie zajmuje się turystami, którzy tłumnie nawiedzają rodzinne i jakże wyjątkowe okolice. Dziewczyna ma bardzo zaniżone poczucie własnej wartości, ukrywa się w niezbyt atrakcyjnych ubraniach, chociaż jest bardzo wartościowym człowiekiem, jest wrażliwa i samotna, co próbuje ukryć angażując się w wiele projektów. Britt wrobiła siostrę w pewne szkolenie, w którym przyszło jej  odgrywać rolę zakładniczki, właśnie wtedy poznaje Johna Lawsona, byłego komandosa marynarki wojennej, który zrobił na Norze oszałamiające wrażenie. Mężczyzna wszedł do zamkniętego pomieszczenia i wyniósł kobietę trzymając w objęciach, takie wydarzenie uzmysłowiło jej, że życie jakie prowadzi jest nie do końca tym, czego potrzebuje.
John Lawson z racji wykonywanego zawodu jest osobą zorganizowaną, która nie buja w obłokach. Kiedy lekarze przedstawiają mu diagnozę dotyczącą wady genetycznej, jest zmuszony zgłębić tajemnice swojego pochodzenia.  Kto lepiej się  nada do tej pracy niż kobieta pasjonująca się genealogią? Wynajmuje Norę do pomocy przy poszukiwaniach jego biologicznej matki.„Wierna Tobie” to książka pełna emocji i poszukiwania swojej własnej drogi, pojawia się  w niej wiele zaskakujących zwrotów akcji, a zakończenie było zaskakujące. Becky Wade nie pisze jedynie romansów, w swoich książkach potrafi ukryć znacznie więcej emocji i życiowych prawd niż mogło się wydawać sięgając po książkę. Poszukiwanie i odkrywanie swojej tożsamości w życiu człowieka jest bardzo ważne, każdy chce znać swoją przeszłość by pewniej i godnie budować przyszłość. Becky Wade posługuje się bardzo przystępnym dla czytelnika językiem, nie jest mdły, potrafi zaciekawić. Autorka porusza trudne tematy, ukazuje zagubienie bohaterów, którzy są realistyczni, dojrzali i noszą na barkach własny bagaż doświadczeń.
„Wierna Tobie” to bardzo dobra powieść obyczajowa, przy której spędzicie miło czas, wzruszycie się, uśmiechniecie i zrelaksujecie. Gorąco polecam. Komentarze

Popularne posty