Recenzja Larissa Ione „Namiętność rozbudzona”

Serena Kelley jest archeologiem i poszukiwaczką skarbów – oraz kobietą skrywającą pewną tajemnicę. W wieku siedmiu lat została powierniczką potężnego amuletu zapewniającego jej zdrowie i nieśmiertelność... tak długo jak pozostanie dziewicą. Serena nie jest jednak niewiniątkiem. Gdy zabójczo przystojny nieznajomy doprowadza ją na skraj ekstazy, Serena zastanawia się, czy nie spotkała wreszcie tego jedynego mężczyzny, któremu nie jest w stanie się oprzeć.
Wraith jest Seminusem pragnącym śmierci. Gdy zostaje otruty przez dawnego wroga, musi odnaleźć Serenę i przekonać ją, aby oddała mu jedyne znane we wszechświecie antidotum – jej amulet. Gdy Serena zaczyna ulegać jego urokowi, a Wraith czuje, że lekarstwo znajduje się w zasięgu jego ręki, uświadamia sobie okrutną prawdę: zakochuje się w kobiecie, której życie musi odebrać, aby ratować własne.
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Rok wydania:  2019
Format: Książka
Liczba stron: 396
Cykl Demonica
Tom III


„Namiętność rozbudzona” to trzeci tom serii pt. „Demonica”, kiedy pomyślałam, że Eidolon jest najbardziej uroczym spośród jego demonów, Wraith udowodnił mi, że jest inaczej. Kto by pomyślał, że zły chłopiec, taki jak on, może być tako kochany!? Widząc jego wrażliwą i słodką stronę, nie mogłam się powstrzymać, aby zakochać się w tym demonie! Zobaczcie sami.

„Będę idealnym dżentelmenem. Przysięgam, że będę cię dotykał wyłącznie rękami i ustami. Przysięgam też, że w tym co ci nimi zrobię, nie będzie nic dżentelmeńskiego”.

Serena Kelley z zawodu jest archeologiem, w przeciwieństwie do innych bohaterów, jest człowiekiem. Jest wyjątkowa, bo skrywa pewną niecodzienną tajemnicę. Kelley w wieku siedmiu lat otrzymała amulet zapewniający jej zdrowie i nieśmiertelność, a jedynym warunkiem zachowania daru jest utrzymanie dziewictwa. Podczas jednej z jej wypraw poznaje tajemniczego mężczyznę, który przedstawił się jej jako Josh, chce jej towarzyszyć przy jej pracach archeologicznych. Początkowo dziewczyna chce pracować sama, jednak w efekcie końcowym wyruszają wspólnie. Okazuje się, że czeka na nich sporo zagrożeń, zwłaszcza na Serenę.,  znajomość z Joshem przeobraża się w coś bardziej angażującego. Przygodny znajomy oczekuje od Sereny coraz więcej, a pochłonięta emocjonalnie dziewczyna nie wie, w jaki sposób wyznać mu prawdę. Nie wie, że Josh ma także sekrety, z których nie będzie dumny.

„Będziesz moją zgubą, Sereno. Naprawdę nią będziesz.”


Wraith to pół-wampir pół-demon Seminus, został postrzelony przez zabójcę z zatrutą strzałką, która powoli zabijała jego libido. Nie było lekarstwa i miał umrzeć, był tylko jeden sposób, by uratować mu życie, musiał wziąć „Łaskę Boską”, którą posiadała Serena, a jedynym sposobem na zdobycie było uwiedzenie właścicielki. Przez całe życie dbał tylko o siebie. Kilka razy postawił się w niebezpiecznej sytuacji tylko dla zabawy i zrobił wiele strasznych rzeczy, nie dbając o konsekwencje, ale odkąd poznał Serenę, coś się w nim zmieniło. Zmusiła go, by spojrzał na świat inaczej.
Sposób, w jaki sprawiała, że ​​się czuje zaskoczył go, uświadamiał sobie, jak cudownie jest kochać i być kochanym, czego nigdy wcześniej nie doświadczył. To była najtrudniejsza decyzja, jaką musiał podjąć, aby wybrać między swoim życiem, a jej. Czas się kończy, jeśli nie odbierze Serenie „Łaski Boskiej”, przez braterską więź, nie tylko on by stracił życie, ale także jego bracia.

„Namiętność rozbudzona” to doskonała kontynuacja serii, która dorównuje poziomem dwóm pozostałym częściom. Dałam się porwać akcji i wciągającej fabule, a powrót do świata wykreowanego przez Ione był czystą przyjemnością. Książkę czyta się bardzo szybko, nie patrząc na bezlitosny upływ czasu. Dobrze przedstawiony świat powieści i niepowtarzalni, charakterni bohaterowie sprawiają, że bardzo łatwo można stać się częścią tej historii. Polecam całą serię, zwłaszcza czytelniczkom, które uwielbiają romansować z czarującymi demonami!Komentarze

Popularne posty