Recenzja Elle Kennedy „Pościg”


Pełna namiętności opowieść o dwojgu młodych ludzi, którzy odkrywają, że choć wzajemnie doprowadzają się do szału, nie mogą bez siebie żyć…
Summer to dziewczyna z wyższych sfer, pozornie pochłonięta wyłącznie zakupami i wyglądem. Fitz jest hokeistą, który realizuje swoje marzenia dzięki graniu w drużynie uniwersyteckiej, co zapewnia mu opłacenie upragnionych studiów. To seksowny i ponury facet, którego tatuaże i sposób bycia zupełnie nie pasują do Summer. Jednak obydwoje czują do siebie ogromny pociąg. Wszystko wydaje się iść ku dobremu, jednak kilka nieuważnych słów Fitza sprawia, że urażona Summer odsuwa się od niego, by zacząć flirtować z jego kolegą z drużyny. Jednak obydwoje nie mogą o sobie zapomnieć, zwłaszcza że widzą się codziennie, gdyż zostają współlokatorami. Dzięki temu Fitz poznaje bliżej dziewczynę i radykalnie zmienia o niej zdanie…
„W tej opowieści o życiu na campusie chodzi o wiele więcej, niż tylko o hokeistów, pożary w domach studenckich stowarzyszeń, mrocznych profesorów, bójki w barach i domówki. Summer i Fitzy pracują nad tym, by zrozumieć, że tak naprawdę wkurza ich życie bez drugiej osoby u boku i właśnie tej historii chcemy wysłuchać”.


Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Rok wydania:  2019
Format: Książka
Liczba stron: 424
Cykl: Briar U 
TOM I

„Pościg” jest  moim pierwszym spotkaniem z twórczością Elle Kennedy, przyznam się bez bicia i z ręką na sercu, że wcześniej nie słyszałam o niej, ani serii, którą napisała. Sądząc po Waszych opiniach i miłości, jaką darzycie bohaterów jest to błąd, więc za sprawą Wydawnictwa Zysk i S-ka postanowiłam to naprawić. Lubię romanse, powieści obyczajowe, nie ważne czy są to cykle, czy pojedyncze tomy, pod warunkiem, że przedstawiona historia ma w sobie coś. Czy Fitz złapie uciekającą Summer?  
Główną bohaterką książki jest Summer Heyward-Di Laurentis, jest młodsza siostrą Deana, byłego hokeisty i właśnie rozpoczyna naukę w nowym miejscu. Ma problemy z przelewaniem myśli na papier, dlatego nauka sprawia jej trudność. Piękna blondynka, bogata, charyzmatyczna mężczyznom kojarzy się z jednym, a mianowicie śliczną idiotką dobrą na jedną lub kilka nocy. Zakochaną w sobie i zakupach, zainteresowana jedynie pieniędzmi, nie nadająca się do rozmowy, czy przedstawienia kumplom.  W przypadku tej blondynki stereotyp jest strzałem w kolano o czym przekona się pewien mężczyzna.


Colin Fitzgerald nazywany Fitzem jest hokeistą, który ciężką pracą wywalczył swoje trofeum, a mianowicie stypendium dzięki, któremu nie musi płacić za naukę. Jest pracowitym człowiekiem, a zarazem przyjacielem Deana. Wytatuowany introwertyk, który ma wiele pasji, którym oddaje się w wolnej chwili, tworzy gry komputerowe. Nie lubi zwracać na siebie uwagi, jest przeciwieństwem Summer, chociaż dziewczyna wcale nie zabiega o uwagę. Większość otoczenia myśli, że jest rozkapryszoną panienką z dobrego domu, która jedyne co potrafi to przysparzać kłopoty, niestety w tym gronie znajduje się także Fitz.
Summer zakochała się w nim, kilka chwil, które spędzają wspólnie sprawia, że chemia i magiczny pociąg jest obustronny. Wszystko było dobrze do chwili, kiedy podsłuchała, kilka krzywdzących słów, które wypowiedział na jej temat, odkrywając tym samym, co też naprawdę myśli.
Sytuacja dziewczyny nie wygląda za różowo, w wyniku kilku nieroztropnych decyzji jest zmuszona poszukać mieszkania, z pomocą przychodzi jej brat, poszukują czwartego współlokatora. Dla Fitza walka z jego pociągiem do Summer, młodszej siostry Deana Di Laurentisa, staje się trudnym zadaniem, a wszystko dlatego, że dziewczyna staje się jego współlokatorką. Problemem zdaje się być także Hunter, który podkochuje się w dziewczynie, jednak czas, kiedy mieszkają wspólnie staje się dla nich ważny. Colin poznaje dziewczynę, okazuje się, że blondynka jest taka głupia za jaką ją miał. Nie warto oceniać książki po okładce, a tak często on tym zapominamy, prawda?Fitz nieustannie walczy z uczuciami, które czuje względem Summer, jest przyjacielem jej starszego brata. Twarz Summer nie może o niej zapomnieć, wybić dziewczynę z głowy. Próbuje być jej przyjacielem, ale to  dla niego tortury. Wplątany w to szaleństwo został także Hunter, jak się rozwiąże sprawa między nimi? Czy Fitz zrozumie, że ten pościg musi się w końcu zakończyć? Jaki będzie jego finał?
„Pościg” to powieść romantyczna przepełniona niepokojem, spełnieniem pożądania i tak dużą kompatybilnością między bohaterami, którzy pochodzą z dwóch zupełnie różnych światów. Uwielbiam książki, których akcja rozgrywa się w świecie hoja, a niewielu autorów pisze je  tak dobrze, jak Elle Kennedy. Ta książka była zabawna, słodka i emocjonalna. Narracja została przeprowadzona naprzemiennie, co bardzo lubię w tego typu książkach, ponieważ dogłębniej poznaję bohaterów.  Bardzo spodobał mi się styl pisania Kennedy i uważam, że jest godną śledzenia postacią na wydawniczym rynku, jeśli tylko będę miła możliwość obok jej powieści nie przejdę obojętnie.
Wykreowane przez nią postacie nie są płytkie, są pracowitymi, ambitnymi i zdeterminowanymi młodymi ludźmi. Studiowanie, trening, czy gra na instrumencie rzeczy sprawia, że ​​są bardzo zajęci, nie mając czasu na bzdety. Summer była zabawną postacią, była zadziorna, ekstrawertyczna i nigdy byłam w stanie przewidzieć, co wyjdzie z jej ust, gdy tylko się odezwie. Jest przezabawna i troskliwa wobec ludzki, których kocha.

„Pościg” porusza kilka bardzo poważnych problemów, z którymi codziennie boryka się wiele kobiet, niesłusznie osądzonych przez pryzmat urody i statusu. Elle Kennedy radzi sobie z nimi w realistyczny sposób, który nie powoduje, że wszystko się zmienia, wygładza i staje idealnym.Komentarze

  1. Dotychczas czytałam bodajże 3 książki tej autorki. Jedne podobały mi się bardziej, inne mniej,a le chętnie zabiorę się za kolejną powieść :) Pozdrawiam, Pola https://czytamytu.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty