Recenzja Becky Wade „Zakochana w Tobie”


Sławna modelka Willow Bradford upaja się ciszą i spokojem w swoim rodzinnym mieście aż do momentu, kiedy staje twarzą w twarz ze swoim dawnym chłopakiem Corbinem Stewartem.
Były zawodnik amerykańskiego footballu jest silny, czarujący i przywykł, że dostaje wszystko, czego chce… Jedynym wyjątkiem jest Willow. Nigdy nie był w stanie o niej zapomnieć, jednak ona daje mu jasno do zrozumienia, że nie zamierza ponownie wystawić swojego serca na zranienie.
Dawna tajemnica rodziny Corbina ponownie krzyżuje ich drogi, ale czy może połączyć złamane w przeszłości serca, i to jeszcze pośród tylu komplikacji?


Wydawnictwo: Dreams
Rok wydania:  2019
Format: Książka
Liczba stron: 464
Cykl:  Przypadki sióstr Bradford 
TOM II

Książki Wydawnictwa Dreams są mi doskonale znane, bardzo lubię ich ciepły klimat i po przeczytaniu mam przyjemne uczucia względem historii. Ilekroć otrzymuję jakąś propozycję wydawniczą bardzo się z niej cieszę, chociaż nie miałam okazji przeczytać pierwszego tomu cyklu „Przypadku sióstr Bradford”, Pod tytułem „Wierna Tobie”, potrafiłam się zorientować w historii. Książkę „Zakochana w Tobie” autorstwa Becky Wade można czytać osobno, na pewno będę się rozglądała za pierwszym tomem i chciała go nadrobić. Chcę poznać losy wszystkich sióstr rodziny Bradford.
Najstarsza z sióstr Bradford, Willow jest znaną modelką, której cienie zawodu zaczęły jej ciążyć, dlatego zdecydowała się pod nieobecność rodziców poprowadzić rodzinny interes. Potrzebowała odpoczynku od blasku fleszy i wszędzie węszących paparazzi. Kilka miesięcy przerwy, jeszcze nikomu nie zaszkodziło, a poprowadzenie pensjonatu może pomóc jej uzyskać stabilność. Jest jeszcze Corbin Stewart mężczyzna, który skradł jej serce kilka lat temu, ale mimo wszystko nie zamierzał się z niego wyprowadzić na dobre. Mężczyzna jest znanym zawodnikiem amerykańskiego footblu, dlatego doskonale zdaje sobie z prawe z tego, jak ciężko jest pozostać niezauważonym, nierozpoznanym wśród tłumu. Corbin wie, jak trudno jest zachować prywatność, jak ukrywać związek, zwłaszcza jeśli chodzi o kogoś równie znanego, co on. Zawiódł zaufanie Willow, a ich wspólne siedem miesięcy dobiegło końca. Jednak los bywa przewrotny, co się stanie, kiedy po tak długim czasie spotkają się ponownie?


Chociaż romans jest kluczowym elementem tej historii, mamy tutaj także pewną tajemnicę, którą trzeba rozwiązać. Siostrzenica mężczyzny dwunastoletnia Charlotte jest zdeterminowana, aby dowiedzieć się, co stało się z jej stryjeczną babką Josephine, która zniknęła wiele lat temu. Jej postać dodaje wspaniałej dynamiki do historii, znając wcześniejszą relację naszych bohaterów, Charlotte chce, aby Willow i Corbin pomogli jej rozwiązać tą tajemnicę.  
Wade nie psuje bohaterów i nie przejmuje się sprawami bez podawania zbędnych szczegółów. Podobały mi się wewnętrzne rozterki bohaterki zwłaszcza, gdy próbowała walczyć ze swoimi uczuciami do Corbina i jego poczucie humoru, które sprawiało, że się uśmiechałam. Myślę, że w ten właśnie sposób powinno się pisać współczesną fikcję chrześcijańską. Grzechy przeszłości są wymieniane z towarzyszącym prawdziwym wyrzutem sumienia, co nadawało temu realizmu. Corbin i jego ojciec mieli w wzruszającą historię, były to trudne okoliczności, po których żeglowali, a ich indywidualne podróże były piękne i wartościowe.Willow jest postacią relatywną i zmaga się z pragnieniem bycia idealną, czując, że musi zasłużyć na miłość, zmaga ze wstydem i poczuciem winy z powodu swoich błędów. Posiada silne pragnienie, chronienia się przed  bólem. Zranienie, które odczuwała z powodu wydarzeń z przeszłości, determinacja, te intensywne uczucia sprawiły, że każda zmiana  była tak przyjemna do obserwowania.

 „Zakochana w Tobie” to całkowicie zachwycająca i słodka historia pojednania, ofiarowania drugiej szansy i przebaczenia. Obejmuje tak wiele emocji, gdy wydaje się, że postacie robią postępy, ujawnia się kolejna warstwa dawnych relacji Willow i Corbina, co zwiększa napięcie i złożoność historii. Becky Wade potrafi rozśmieszyć, sprawić, że zapłaczesz wędrując na stronach powieści. Dla Willow to lekcja zaufania i przebaczenia. Dla Corbina poddania się i oczekiwania. A dla nas? Wiary i pokory.


Komentarze

Popularne posty