Recenzja Pepper Winters „Korona Kłamstw”

Zaskakująca, pełna tajemnic i zwrotów akcji historia uzależniającej miłości.
Elle Charlston jest dziedziczką rodowej fortuny, którą od najmłodszych lat uczono zarządzania wielomilionową firmą. Wychowana w złotej klatce dziewczyna nigdy nie miała przyjaciół i nie zaznała zwykłego życia. W dniu dziewiętnastych urodzin Elle wymyka się na ulice Nowego Jorku, aby przez chwilę poczuć się jak normalna nastolatka. Dziewczyna zostaje napadnięta przez zbirów, którzy chcą ją skrzywdzić. Niespodziewanie ratuje ją tajemniczy mężczyzna, który później zgadza się odprowadzić ją do domu. Nocny spacer po mieście kończy się tragicznym rozdzieleniem pary, ale bohater pozostaje na zawsze w pamięci Elle. Przez lata dziewczyna będzie próbowała go bezskutecznie odszukać. Kiedy ojciec przedstawia jej Penna, który sugeruje, że ma zostać jej mężem, Elle jest wściekła. To arogancki drań, który zachowuje się tak, jakby była jego własnością. Wkrótce dziewczyna ze zdumieniem odkrywa, że czuje do niego nie tylko gniew. Czy to możliwe, że Penn jest związany z przeszłością dziewczyny i mężczyzną, który zniknął z jej życia trzy lata temu?Wydawnictwo: Kobiece
Rok wydania:  2019
Format: Książka
Liczba stron: 424
CYKL Truth and Lies Due
TOM I


„Korona kłamstw” jest pierwszą książką autorstwa Pepper Wnters, jaką miałam okazję przeczytać, kiedy tylko zobaczyłam, jaką ma wspaniałą okładkę na stronie Wydawnictwa Kobiecego, musiałam ją poznać i zrecenzować, zwłaszcza, że opis historii był szalenie ciekawy. Czy był to tylko słomiany zapał i czas stracony? Postaram Wam się opowiedzieć.

„Spotkałam mężczyznę moich snów. Ale potem zniknął i w moim życiu pojawił się inny mężczyzna. Ojciec go zaakceptował, moi znajomi mi gratulowali, a za zamkniętymi drzwiami brał mnie obcy człowiek.”


Noelle 'Elle' Charlston, jest dziedziczką imperium Belle Elle, żyje jak królewna w bajce, albo cenny ptak zamknięty w złotej, drogocennej klatce, który nade wszystko łaknie wolności. Jej życie obraca się wokół czarującego ojca, pracy i przyszłości zapewniającej finansowe bezpieczeństwo. Belle Elle jest jej obowiązkiem, a także przekleństwem, ojciec pragnie się upewnić, że jest w stanie prowadzić firmę, przejąć po nim pałeczkę i wywiązać się dobrze z tego zadania. Zawsze ciężko pracowała, jest potężna i odnosi sukcesy, ale niestety wszystko ma swoją cenę, czuje się więźniem obowiązku. Pragnie "normalnego" życia, nie chce czuć się uwięziona w pryzmacie powinności i obowiązku, ani być chroniona. Decydując się na ryzyko, aby trochę użyć życia, Elle podejmuje decyzje, które całkowicie odmienią jej życie.

"Przeszłość i przyszłość były zaledwie dwoma wymiarami oddzielonymi od siebie teraźniejszością. A jednak nie żyłam, ani w jednym, a ni w drugim. Istniałam w kleju, który je połączył, i jakimś cudem pozwoliłam, by to, co się wydarzyło trzy lata wcześniej, miało wpływ na dzisiaj.”Elle po śmierci matki została wychowana przez ojca, który przychyliłby nieba swojej jedynaczce, pragnie dla niej wszystkiego, co najlepsze. W dniu swoich urodzin, coś w niej pęka, budzi się silna potrzeba do tego, by po raz pierwszy poczuć się zwyczajną dziewczyną, szaloną, od której świat nie wymaga tak wiele. Zrzuca biurowy uniform, zamienia szpilki na tenisówki i rusz Ana miasto. Ta przygoda mogła skończyć się tragicznie. Miasto nocą ma swoje blaski i ciebie, które mogą połknąć i pochłonąć tak niewinną osobę, która nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia. Noelle zostaje zaatakowana przez dwóch mężczyzn, którzy chcą ją zgwałcić, sprawa wydaje się przegrana, ale nawet w Nowym Yorku, mieście bezprawia, wiecznie żywym i tętniącym można odnaleźć rycerza.

„Miłość jest największą istniejącą prawdą. Cała reszta, pytania i zmartwienia, to tylko nic nieznaczący hałas.”

Z pomocą dziewczynie przychodzi pewien zakapturzony mężczyzna, który nie waha się pomóc w potrzebie przerażonej Elle. Czując się roztrzęsiona, ale i zaintrygowana Bezimiennym wybawcom prosi go o to, aby odprowadził ją do domu. W przypływie chwili beztroskiego szaleństwa zakradają się do Central Parku, gdzie Bezimienny skrada jej pierwszy w życiu pocałunek, smakuje czekoladą, tak dobre i słodko. Chwile szczęścia nie trwają jednak zbyt długo, młodzi zostają przyłapani przez ochronę. Joe Charlston jest wpływowym człowiekiem, bez problemu uwalnia córkę z kajdanek, niestety Bezimienny nie ma tego szczęścia, chociaż Elle próbuje poznać jego tożsamość i go odszukać nie ma tego szczęścia. To wydarzenie wpływa na jej życie, a sam Bezimienny zdawał się zakodować w myślach, jako wspaniały mężczyzna, który stał się platoniczną miłością.


"Przeszłość i przyszłość były zaledwie dwoma wymiarami oddzielonymi od siebie teraźniejszością. A jednak nie żyłam, ani w jednym, ani w drugim. Istniałam w kleju, który je połączył."

Pewnego dnia spotyka bogatego i aroganckiego biznesmena, Penna Everetta, który nie kryje faktu, że jest nią zainteresowany. Rości sobie do niej prawa nie przyjmując sprzeciwu. Pragnie jej, jak nikogo wcześniej, traktuje, jako jego własność. W miarę upływu czasu, a Elle i Penn rozpoczynają niebezpieczną uwodzicielską grę. Noelle odkrywa, że ​​Penn jest bardziej niż tajemniczy, kłamstwa, które się pojawiają, są ponętne, a prawda bywa bardzo niebezpieczna. Co stanie się między nimi, kiedy Elle zda sobie sprawę, że znajduje się w miejscu, w którym jej przeszłość zderzyła się z teraźniejszością?

"Korona kłamstw" to chwytliwa, ponętna, tajemnicza, pełna zwrotów akcji, napięcia i intryg opowieść. Nie trzeba dodawać, że nie byłam w stanie odłożyć książki nawet na chwilę! Historia może nie wydawać się porywająca, czy odkrywcza, ale ma w sobie coś! Tajemnicę, którą chciałam równie mocno odkryć, co Noelle! Doszukiwałam się prawdy, nie mogłam uwierzyć, że Everett mógłby być czarnym charakterem, że chciał ją skrzywdzić, co to, to nie! Ten tajemniczy wątek został fantastycznie przedstawiony i sprawił, że przewracałem strony jak szalona.
 Pepper Winters dostarcza fascynującej lektury, która pozwoli ci utrzymać się na krawędzi fotela przez cały czas dzięki urzekającej fabule i ekscytującym postaciom. Jeśli jesteś fanem tej autorki, nie możesz przegapić tej fantastycznie napisanej erotycznej, trzymającej w napięciu opowieści. Po prostu nie możesz!
Komentarze

Popularne posty