Recenzja Katy Evans „Ripped”Seria, na punkcie której oszalały czytelniczki na całym świecie. „REAL” rozgrzewało, „MINE” ekscytowało, „REMY” podniecał, „ROGUE” rozpalał zmysły. Pora na tom piąty – równie gorące, równie emocjonujące i równie doskonałe „RIPPED”. Czy dasz się uwieść tej historii? Przystojna gwiazda rocka z dużą pewnością siebie. Była dziewczyna z nieprzemyślanym planem… Pandora zakładała, że jej serce mogło być złamane przez byłego chłopaka tylko raz… dopóki Mackenna Jones nie wraca do miasta z największym koncertem w swojej karierze. Mówią, że dziewczyny zachodzą w ciążę tylko myśląc o trasie Crack Bikini, która ma być ogromnym sukcesem. Och, z pewnością okaże się ona hitem… gdy z przytupem wkroczy w nią Pandora. Ona i jej przyjaciółka Melanie są zdeterminowane, by upokorzyć go na scenie. Lecz kiedy zatrzymuje je ochrona i wzywają jej eks, Mackenna decyduje, że nie wniesie oskarżenia, jeśli Pandora dołączy do trasy pod pewnymi warunkami… takimi, które mają dać mu przewagę i sprawić, że ponownie będzie blisko niego. Wkrótce namiętność, która kiedyś ich łączyła, znów zaczyna płonąć, i bez względu na to, jak bardzo Pandora chce go nienawidzić, jej twarda fasada zaczyna pękać. Co gorsza, Mackenna również o tym wie. Lecz nie odkrył wszystkich jej sekretów…


Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Rok wydania:  2017
Format: Książka
Liczba stron: 400
Cykl REAL
TOM VPierwsza miłość bywa piękna, słodka i niewinna, a czasami przynosi gorycz i ból, którego nie tak łatwo jest się pozbyć. Nie ułatwia to fakt, że w życiu drania, który cię skrzywdził są same sukcesy. Sława, pieniądze, rzesze kobiet, które zrobią wszystko, aby chociaż na chwilę na nie spojrzał. Tak, właśnie tak zapowiada się kolejna książka Katy Evans, piąta cześć cyklu Real przedstawia historię wybuchowych postaci, jak bardzo? Musicie się przekonać!

„Bardzo wierzę w listy. Piszesz, czego chcesz na kartce papieru, i to jest jak przekazywanie całemu Wszechświatu wiadomości: Frajerze, masz sprawić, że to się stanie”.


Mackenna Jones jest nietypowym rockmanem, wraz z swoim zespołem Crack Bikini tworzą swój a muzykę w oparciu o muzykę klasyczną. Nic dziwnego, że robią ogromną karierę i mają rzeszę wiernych fanów, którzy ich uwielbiają. Rockmenów przepełnia pozytywna energia, zwłaszcza, że następny koncert odbędzie się w ich rodzimym mieście- Seattle. Nic nie zwiastuje tego, co ma miejsce podczas koncertu, z mężczyzny ulatuje cała dobra energia, kiedy w stronę członków zespołu zaczynają lecieć pomidory i inne artykuły spożywcze.
Pandora, oddała mu wszystko, co miała cennego, swoje uczucia, każdą myśl, ciało, a także serce, co nie skończyło się dla niej dobrze. Jones zafundował jej bolesne zderzenie z twardą i szorstką rzeczywistością. Bolało i nadal boli. Kiedy dowiaduje się, że Crack Bikini będą koncertować w Seattle postanawia się zemścić na egoistycznym dupku, który ją złamał. Zemsta bywa bardzo słodka, ale także bywa destrukcyjna.  Za pomysł, na jaki wpadła może trafić do więzienia, wiele ryzykuje. Kto nie ryzykuje ten ponoć nic nie zyskuje.  Nie wszystko, jednak idzie po jej myśli.

„Nasza miłość jest niczym szalejąca burza i przystań: rozhukana i niepowstrzymana, dzika i bez końca, lecz stabilna i bezpieczna”.


Za kulisami zostaje złapany na gorącym uczynku wandal, nie, kto inny, jak Pandora. Dziewczyna zdaje sobie sprawę z tego, że przyjdzie jej odpowiedzieć za swoje czyny, a kara z pewnością nie będzie łagodna. Jedyną alternatywą wysuniętą od menadżera zespołu jest wzięcie udziału w pewnym projekcie, a to wiąże się w ruszenie w trasę z zespołem i swoim znienawidzonym eks. Czy dwa tak silne charaktery się nie pozabijają? Jaki będzie finał tej historii? Czy Pandorze uda się złamać serce Jones’owi?  A może polegnie z kretesem, jak poprzednio pozwalając się zbyt mocno do siebie zbliżyć? Wspólna egzystencja na tak niewielkiej powierzchni nie będzie należała do prostych i przyjemnych. Co się stanie, kiedy namiętność, która kiedyś ich łączyła, znów zaczynie płonąć? Bez względu na to, jak bardzo Pandora chce go nienawidzić, jej twarda fasada zaczyna pękać, co gorsza Jones zaczyna być tego świadomy.
Bardzo spodobała mi się postać Pandory, która jest przyjaciółką Melanie i Brooke znanych z poprzednich tomów cyklu Real, byłam jej bardzo ciekawa. Intrygowało mnie jej zachowanie, a przede wszystkim odwaga, która być może była pomieszana z głupotą, polegającą na odgryzieniu się na eksie w taki sposób. Emocje bywają złym doradcą zranionej kobiety.  Dziewczyna ma swoje sekrety, a kiedy je odkrywałam zdałam sobie sprawę z tego, że doznała w swoim życiu tak bolesnych chwil.  Dziewczyna była bardzo zdeterminowana, aby sprawić, że Mckenna dostanie to, na co zasługuje, dotkliwą lekcję. Miał zostać upokorzony i zniszczony, tymczasem zamiast tryumfu, zaserwowała sobie kłopoty i spotkanie z byłym twarzą w twarz.


Evans zaskoczyła nas tym, że „Ripped” nie dotyczy zawodników nielegalnych walk w klatce, a gwiazdy rocka, który tak mocno zranił Pandorę.  Autorka zastosowała narrację pierwszoosobową, prowadzoną naprzemiennie, co pozwala na zrozumienie bohaterów, ich emocji i zaakceptowanie ich wad. Autorka przybliża nam przeszłość bohaterów i relacje, które ich łączyły. Przedstawiła nam liczne retrospekcje, które dają jasny obraz całości, jednocześnie pozwalają zrozumieć, co wydarzyło się lata temu między nimi.
„Ripped” sprawdzi się idealnie, jako gorąca lektura na mroźne wieczory, dostarczy czytelniczkom chwili relaksu, oderwania od rzeczywistości i wprowadzenia w niezwykłą atmosferę. Mamy tutaj wiele skrywanych tajemnic, jak zawsze kreacja bohaterów jest doborowa, a styl pisania przyjemny. Tego można się spodziewać po książkach Katy Evans, gdzie każda historia, nawet ta najbardziej banalna zyskuje drugie życie, które warto poznać i odkrywać od nowa. 
Komentarze

Popularne posty