Styczniowe zapowiedzi UROBOROS

Tytuł: Star Wars. Ostatni strzał
Autor: Daniel José Older
wydawca:  UROBOROS
Tłumaczenie: Anna Hikiert
ISBN:   9788328060432
Oprawa:  miękka
Orientacyjna liczba stron: 464
Wydanie : 1
Data premiery: 16.01.2019 r.Opis:
Doskonałe uzupełnienie filmu Han Solo: Gwiezdne wojny – historie.
                W książce przedstawione są wydarzenia poprzedzające historię opowiedzianą w filmie, a także to, co nastąpiło potem. Opisane są tu trzy okresy w życiu bohaterów: kiedy właścicielem Sokoła Millenium był Lando Calrissian i gdy statek trafił w ręce Hana Solo po bitwie o Endor.
                Dawno temu tajemniczy przekaźnik o nieznanej sile był jednym z najniebezpieczniejszych sekretów galaktyki. Wielu próbowało go zdobyć – i Lando Calrissian ze swoim droidem L3-37, i Han Solo z Chewbaccą. Jednak twórca urządzenia, złowieszczy Fyzen Gor, skutecznie strzegł swojej tajemnicy.

                Mijają lata i Han zdążył już zapomnieć o szalonym wynalazcy. Próbuje odnaleźć się w roli męża i ojca. O ustatkowaniu się myśli również Lando. Jednak Fyzen Gor nadal chce wykorzystać groźne urządzenie, by na zawsze odmienić galaktykę. Han i Lando muszą go więc powstrzymać.


 Tytuł:  Gdzie śpiewają diabły
Autor:    Magdalena Kubasiewicz
wydawca:  UROBOROS
ISBN:   978-83-280-5750-0
Oprawa:  miękka ze skrzydełkami
Orientacyjna liczba stron: 304
Wydanie : 1
Data premiery: 16.01.2019 r.


Opis:
                „Nie mogłam oderwać się od tej powieści, a raczej współczesnej baśni. Nowy utwór Magdaleny Kubasiewicz całkowicie mną zawładnął. Podczas lektur ciągle zachodziłam w głowę, co się stało z sercem śpiewającego Diabła i która opowieść  jest prawdziwa. Czy Piotr naprawdę jest w Azylu? A może to wszystko jest tylko snem, jedną z opowieści snutych nad ogniskiem? Jeśli lubicie powieści Neila Gaimana, to koniecznie sięgnijcie po Gdzie śpiewają diabły. Nie zawiedziecie się!
KATARZYNA BERENIKA MISZCZUK

                „W niewielkim miasteczku pełnym splątanych uliczek, niepokojących tajemnic oraz dziwnych baśni niezwykle łatwo się zgubić. Tutaj diabły mówią dobranoc i śpiewają  nad brzegiem czarnego jeziora, a każdy z mieszkańców ma własną wersję lokalnej legendy, od której wszystko się zaczęło i do której wszystko nieuchronnie dąży.  Magdalena Kubasiewicz udowadnia, że magia opowieści potrafi być niebezpieczna…
MARTYNA RADUCHOWSKA


                Ewa, siostra bliźniaczka Piotra, zaginęła bez śladu. I chociaż minęło już dziewięć lat, on nadal nie potrafi się z tym pogodzić.
                Nieoczekiwanie w sprawie Ewy pojawia się nowy trop. Jej zdjęcie znaleziono w rzeczach Patrycji, dziewczyny zamordowanej w Azylu, miasteczku gdzieś na końcu świata. Śledczy bezradnie rozkładają ręce, a Piotr bez chwili wahania wyrusza w podróż, by dowiedzieć się czegoś więcej.
Azyl przypomina miasteczko z horroru: mała społeczność, mroczne sekrety i zmowa milczenia.

Biogram autora


Magdalena Kubasiewicz (ur. 1990) – polska pisarka. Autorka cyklu urban fantasy Królewska wiedźma (powieści Spalić wiedźmę, Wiedźma Jego Królewskiej Mości). Na swoim koncie ma również komedię kryminalną (Topienie Marzanny) oraz powieści obyczajowe (Sonata dla motyla i Jesienny bluszcz). W 2019 roku nakładem wydawnictwa Uroboros ukaże się jej powieść Gdzie śpiewają diabły.
Tytuł: Czarny Mag. Adeptka
Autor: Rachel E. Carter
Wydawca:  UROBOROS
Tłumacz: Emilia Skowrońska
Grafika okładkowa: Dominik Broniek
ISBN:  978-83-280-6140-8
Oprawa:  miękka
Liczba stron: 448
Wydanie: 1
Data premiery: 30.01.2019 r.

  
Opis:
                Ryiah przetrwała próbny rok w Akademii, ale dopiero teraz zaczyna się dla niej prawdziwa nauka.
            Dziewczyna dostała się do wymarzonej frakcji bojowej, ale musi stawić czoła nauczycielowi, którego nie znosi, i wrogo nastawionej Priscilli. Sytuacji nie ułatwia też relacja z Darrenem, oscylująca między wrogością a sympatią, może nawet fascynacją…
            Kiedy jeden z uczniów zostaje zabity w nieprzyjacielskim ataku, nauka schodzi jednak na dalszy plan. W powietrzu wisi wojna, być może Ryiah będzie musiała wykorzystać swoje umiejętności szybciej, niż sądziła.


Komentarze

Popularne posty