Listopadowe zapowiedzi Wydawnictwa Zysk i S-ka


 Być może kiedyś Lauren Graham


Format: 140 x 205 mm
Stron: 400
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Aleksandra Szymił
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-8116-451-1
Sugerowana cena det.: 36,90 zł


Błyskotliwa, urocza i przezabawna powieść o początkującej młodej aktorce, która próbuje zrobić karierę w Nowym Jorku – i nie zwariować. 
Jest styczeń 1995 roku, a Franny Banks zostało już tylko pół roku z trzyletniego deadline’u, który sobiewyznaczyła, gdy przyjechała do Nowego Jorku, marząc o Broadwayu i „ważnych” rolach. Ale póki co może pochwalić się jedynie reklamą paskudnych świątecznych swetrów i kelnerowaniem w klubie komediowym. Współlokatorzy – najlepsza przyjaciółka Jane oraz Dan, aspirujący pisarz science fiction – okazują jej wsparcie, ale Franny wie, że fanklub złożony z dwóch osób to raczej niewielki sukces. szyscy mówią jej, że potrzebuje planu B i chociaż ona „prawie” potrafi wyobrazić sobie powrót do domu i założenie rodziny ze swoim bardzo porządnym byłym chłopakiem, nie jest gotowa zrezygnować z marzeń zrobienia kariery na miarę swoich idolek, Diane Keaton i Meryl Streep. Jeszcze nie. Ale podczas gdy Franny chce pójść ich śladem, w międzyczasie z radością zadowala się jakąkolwiek rolą mówioną i znalezieniem zdającej egzamin kombinacji produktów do włosów… „Lauren Graham udaje się zręcznie uchwycić, jak to jest być młodym, ambitnym i pełnym nadziei w Nowym Jorku”. Candace Bushnell, autorka bestsellerów Seks w wielkim mieście i Pamiętniki Carrie „Świeży, zabawny i pełen drobnych złośliwości, ujmujący styl pisania Lauren Graham wciągnął mnie od razu”. Meg Cabot, autorka bestsellerów Pamiętniki księżniczki i Tajemnice Heather Wells


 Outsiderzy Susan Eloise Hinton


Format: 140 x 205 mm
Stron: 215
Okładka: twarda
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Jędrzej Polak
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-8116-365-1
Sugerowana cena det.: 39,90 zł


Nigdzie nie jest dobrze i wszystkich coś gryzie. 
Dzięki temu wiemy, że żyjemy naprawdę. 
Ta amerykańska młodzieżowa powieść na miarę Salingera została napisana Buszującego w zbożu przez autorkę w wieku szesnastu lat i do dziś jest jedną z najchętniej czytanych lektur szkolnych w Stanach Zjednoczonych. Outsiderzy opowiadajają historię rywalizacji dwóch młodzieżowych gangów wywodzących się z odmiennych klas społecznych. Poruszające losy dzieci ulicy uczą wartości i przyjaźni, ale także prowokują do refleksji nad społeczną sprawiedliwością - dlatego sięgają po nie zarówno młodzi jak i dojrzali czytelnicy. Nowe wydanie tej nieprzemijającej klasyki, będącej również inspiracją kultowej filmowej adaptacji Francisa Coppoli z lat 80., przypomina polskim czytelnikom bohaterów, z którymi żal się rozstawać nawet na ostatnich stronach.


Moje ulubione zagadki matematyczne i logiczne 

Martin Gardner


Format: 140 x 205 mm 
Stron: 114 
Okładka: twarda 
Wydawnictwo: Zysk i S-ka 
Tłumaczenie: Tomasz Gronek 
Wydanie: wyd. 1 
ISBN: 978-83-8116-474-0 
Sugerowana cena det.: 29,90 zł Przez dwadzieścia pięć lat Martin Gardner prowadził kolumnę „Mathematical Games” w Scientific American, w której co pół roku prezentował szczególne zadania matematyczne i łamigłówki logiczne. Starał się przedstawiać problemy, których nie można było znaleźć w znanych powszechnie ich klasycznych zbiorach, na przykład Sama Loyda i Henry’ego Dudeneya. Zagadki te były później publikowane z propozycjami alternatywnych rozwiązań lub ciekawych uogólnień przesłanych przez czytelników. 
Prezentowana publikacja zawiera kilkadziesiąt najatrakcyjniejszych spośród nich łamigłówek; niektóre z nich uzupełniono uwagami dotyczącymi ich innych rozwiązań. Entuzjaści zagadek mogą dowieść swoich umiejętności zmagając się z dowcipnymi problemami przedstawionymi w sytuacjach zatytułowanych „Nie tylko tam, gdzie żyją 

białe niedźwiedzie”, „Nowa szachownica”, „Zaszyfrowane pudełka”, „Na rozstajach dróg”, „Bronx czy Brooklyn?”, „Papierosowa układanka” i innych zadaniach, opartych na logice i podstawowej wiedzy matematycznej. W książce umieszczono również rozwiązania zaproponowanych zadań. 

Łamigłówki umieszczone w zbiorze wydawnictwa Dover pochodzą z czasopism Scientific American i Games oraz wcześniejszych zbiorów.


                                                                   Komentarze

Popularne posty