Premiery Wydawnictwa Psychoskok

                                        Serce z guzików   
                                      Andrzej Marek Dębkowski
                                      26.11.2018

Historia pełna paradoksów, upadków, uniesień, miłości, nienawiści i zwątpienia.
Akcja zaczyna się w 1939r. Porucznik ułanów w zawierusze Kampanii Wrześniowej, traci kontakt ze swoim pułkiem. Kiedy udaje mu się wyjść z okrążenia wojsk niemieckich, zatrzymuje się z oddziałem ułanów, na postój w przypadkowym gospodarstwie. Tam poznaje dziewczynę, w której zakochuje się z wzajemnością. Zanim jednak los ich złączy przeżyją wiele perypetii.
Realia Polski powojennej, odsiadka w więzieniu na Rakowieckiej, rodzinny dramat. Co jeszcze spotka bliskich sobie ludzi?
Bohaterstwo uczestników wojny, aspekty życia codziennego, złe i dobre decyzje polityków, cierpienie i śmierć żołnierzy, nikczemność i odwaga. „Serce z guzików ” wnosi do wojennego tematu jeszcze coś innego.

Dębkowski pisze o uczuciu, które może wydać się wyidealizowane, ale na pewno optymistyczne i ku pokrzepieniu. W okresie pełnym krwi i brutalnych zachowań, jest jeszcze miejsce na wierność, na dotrzymywanie obietnic i na czułość. 


 Drzewo, Kurhan i Stara Wieża
Marek Pietrachowicz
20.12.2018r.

Trzeci tom z cyklu, stanowiący zwieńczenie przygód rodu wiedźmy Raiany. Tym razem śledzimy wydarzenia oczami jej syna, Caltira, który przygotowuje się do objęcia tronu wodza. Jednak los ma dla niego znacznie poważniejszą rolę do odegrania.
Caltir, wstąpiwszy w wiek męski, powraca z klasztornej szkoły, aby objąć władzę w swym klanie i wprowadzić go w nową epokę. Na miejscu zastaje jednak dawne, pogańskie zwyczaje oraz niechętną do oddania namiestnikowskiej władzy, swoją starszą siostrę. Na jego życie dybią tajemniczy agenci z obcych krajów – gdyby brakowało mu przeciwników w domu, wliczając potężną, sędziwą czarownicę, która pragnie, aby wszystko zostało po staremu. W sprawę wmieszają się także siły nadprzyrodzone, które mają wobec niego znacznie poważniejsze plany. Czy Caltirowi wystarczy wiary, odwagi i sprytu, aby przeciwstawić się zgrai przeciwników i wyjść cało z tej przygody, w której przyjdzie mu odwiedzić nawet Zaświaty? 
Drzewo, Kurhan i Stara Wieża – książka swym tytułem nawiązująca do klasyki C.S. Lewisa – poza swoją warstwą przygodową i humorystyczną – ma ambicje opowiadać o tym, jak dorasta młody człowiek i jakie dobro wnosi w jego życie wiara oraz ustawiczna praca nad sobą. Tytułowe Drzewo, tak jak Lew, to aluzja do historii Odkupienia. Kurhan to siedlisko Czarownicy, a więc złych mocy, walczących o duszę i ciało bohatera. A Stara Wieża, tak samo jak Stara Szafa, spełnia rolę cudownego środka transportu do innego świata. Podstępni i potężni nieprzyjaciele, ale też niespodziewani sojusznicy, pojawiają się w najmniej oczekiwanych miejscach. Stawką zaś jest los wszystkich krain Mroźnej Północy, a zatem porażka i rezygnacja nie wchodzą w grę.


 Huna: sekretna nauka. Korzyści i współcześni nauczyciele
Wojciech Filaber
17.12.2018r.

Hunę stworzyli Polinezyjczycy, którzy wierzą, że „energia płynie w tym, na czym się koncentrujesz”. Innymi słowy: „człowiek otrzymuje dokładnie to, na czym skupia swoją uwagę”.
Stąd naczelną zasadą ho’oponopono, metody uzdrawiania zarówno duszy (umysłu, psychiki) jak i ciała człowieka, jest odcięcie się od złych wspomnień, zalegających w pamięci żali, lęków i uprzedzeń, a tym samym skupienie się na chwili bieżącej. Twarde stąpanie po gruncie rzeczywistości.
Eliminując ze swojego myślenia złogi przeszłości, wspomnienia złych uczynków, możemy wziąć pełną odpowiedzialność za własne postępowanie. A im bardziej odcinamy się od naszej przeszłości i uwalniamy się od jej wpływu na naszą teraźniejszość, tym bardziej dajemy sobie szansę na wykorzystanie naszego pełnego potencjału.
Ho’oponopono to transformujący i uzdrawiający proces, który stosowany jest w celu efektywnego rozwiązywania ludzkich problemów. Technika ta ma służyć oczyszczeniu, uzdrowieniu i otworzeniu umysłu, ma uwolnić praktykującego od negatywnych wspomnień z przeszłości. Każdy z nas, twierdzi autor, nosi w sobie negatywny bagaż myśli w formie nie tylko świadomych, ale i nieświadomych wspomnień. To właśnie do nich odwołuje się podświadomy umysł, kiedy podejmuje jakiekolwiek decyzje i wydaje osądy. A za pomocą tych wspomnień nasza podświadomość tworzy naszą rzeczywistość.
Stosując technikę ho’oponopono jesteśmy w stanie efektywnie rozwiązywać swoje problemy. Uwalniamy wówczas nasz umysł od negatywnej energii i dajemy sobie szansę na pełnowartościowe życie, czerpiąc zewsząd inspirację.



Rozdroże myśli w słowach i obrazach. Tom III
Irena Szul-Mazepus vel Esemira
3.12.2018r. 

Trzeci tomik poezji „Rozdroże Myśli” jest kontynuacją dwóch poprzednich o tym samym tytule.
Wiersze ukazują różne barwy miłości, o której napisano już prawie wszystko.
Słowa Anny Frank, młodej dziewczyny, która nie miała szczęścia cieszyć się dorosłym życiem, najpełniej oddają  istotę miłości.
 „Miłość, co to jest miłość? Sądzę, że miłość jest to coś,  czego właściwie nie można wyrazić słowami. Miłość jest pojmowaniem kogoś, kochaniem kogoś,  dzieleniem z nim szczęścia i nieszczęścia. Do tego  dochodzi z czasem także miłość cielesna, coś się  podzieliło, coś się oddało i coś otrzymało, i czy jest się po ślubie czy nie, czy się urodzi dziecko czy nie  urodzi. Czy się straciło godność czy też nie, o to w ogóle nie chodzi, jeżeli się tylko wie, że obok ciebie przez całe twoje dalsze życie będzie stać ktoś, kto cię rozumie i kim z nikim innym nie musisz się dzielić!”

„Dziennik Anne Frank”



Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty