"Echo morderstwa" Christi Daugherty

Christi Daugherty jest znana przede wszystkim, jako autorka książki Wybrani, która otrzymała miano bestsellera i została przetłumaczona na 24 języki. Przez wiele lat pracowała, jako dziennikarka, gdzie szkoliła swój kunszt pisarski, a dziś przychodzi do nas z pierwszym thrillerem skierowanym do nieco starszej czytelniczej publiczności. Jak sobie poradziła z tym zadaniem? Dowiecie się na blogu u @bjcczyta.
"Gdy miastem Savannah na południu USA wstrząsa wiadomość o morderstwie do złudzenia przypominającym nierozwiązaną sprawę sprzed piętnastu lat, jedna z najlepszych reporterek kryminalnych, Harper McClain, jest gotowa podjąć każde ryzyko, by znaleźć sprawcę. Gdy miała dwanaście lat, znalazła w domu zwłoki swojej matki. Od tamtej pory żyje pragnieniem odszukania mordercy. W trakcie śledztwa Harper trafia na miejsce zbrodni, którego szczegóły wydają jej się upiornie znajome: dziewczynka wyprowadzana z domu przez detektywa, ofiara wielokrotnie pchnięta nożem i zostawiona naga w kuchni jak niegdyś jej matka, brak jakichkolwiek śladów. Reporterka podejrzewa, że obie ofiary padły ofiarą tego samego sprawcy. Ma wreszcie szansę znaleźć mordercę, nawet, jeśli sama zaryzykuje swoim życiem..."


Akcja powieści toczy się w stanie Georgia w miejscowości Savannah, a główną bohaterką jest Harper McClain, która wykonuje zawód reporterki kryminalnej. „Daily News”, jest jej drugim domem, widać tutaj, że autorka dobrze zbadała grunt redakcji mogąc korzystać z własnych zawodowych doświadczeń, przez co zyskuje w oczach czytelnika. McClain jest żywiołową i charyzmatyczną osobą, która nosi w sercu pewne brzemię. Jako dwunastoletnia dziewczynka znalazła w domu zakrwawione ciało matki, a sprawcy nigdy nie znaleziono. Chęć poznania prawdy, krzywda, którą odczuwała sprawiły, że Harper wpasowała się w środowisko lokalnych policjantów, co w dalszej karierze okazało się przydatne. 
„Czasem nie wiesz, że żyjesz w ciemności, dopóki ktoś nie zapali światła. Gdy to światło znowu zgaśnie, noc wydaje się o wiele ciemniejsza.”


Komentarze

Popularne posty