Recenzja Madeline Sheehan „Niepokorna”


Metal i skóra. Lojalność i zdrada. Gniew i seks.
Eva Fox jest córką prezesa Klubu Motocyklowego Srebrzyste Demony. Wychowywana przez harleyowców, nie zna innego świata niż ten. Jej życie jest twarde jak źle wyprawiona skóra, surowe jak krajobraz pustyni i odurzające niczym zapach wiatru we włosach.
Deuce West to twardziel, emanujący testosteronem przywódca klubu Jeźdźców z Piekła Rodem. Podobnie jak Eva urodził się i dorastał wśród motocyklistów – ale na tym podobieństwa się kończą.
Los sprawia, że połączy ich miłość pełna pożądania i niepohamowanej namiętności. Gorzka i bolesna. Miłość, która nie zna granic.
To nie jest ckliwa love story. Nie znajdziecie w niej łzawych westchnień, listów pisanych o blasku księżyca, płatków róż rozsypanych pod stopy ukochanej i innych tego typu bzdur. To historia dzika i nieprzyzwoita. Pełna gniewu i nieokiełznanego seksu rozgrywająca się w świecie władanym przez gwałtowne emocje oraz mroczne żądze. Surowa i szorstka opowieść o bezkresnej miłości, która wymaga poświęcenia i sprawia ból. Opowieść, która całkowicie druzgocze i zniewala czytelnika.Wydawnictwo: Czwarta Strona
Rok wydania:  2016
Format: Książka
Liczba stron: 317
Cykl Niepokorna
Tom I

Od czasu, kiedy pokochałam cykl Tillie Cole „Katów Hadesa” dałam się porwać w świat gangów motocyklowych, brutalności, walki i jakże namiętnej, dzikiej miłości. Wstyd się przyznać, ale dopiero niedawno dostrzegłam, że Wydawnictwo Czwarta Strona ma dla nas cykl, który jest tematycznie zbliżony do tamtego świata. Mamy ostrych i niezłomnych mężczyzn, którzy otaczają się skórą, metalem nie stroniąc przy tym od seksownych kobiet.  To nie jest seria dla typowych romantyczek, nie otrzymacie tutaj wielogodzinnego wpatrywania się w oczy i słodkich słówek. To dark erotic, a one rządzą się swoimi prawami łamiąc wszelkie tabu i wyobrażenia o związkach. Musicie pamiętać, że to nie jest literatura dla każdego.

“Byłam urzeczona zniewalającym spojrzeniem jego jasnoniebieskich oczu. Miał tęczówki nakrapiane białymi plamkami. Przypominały mi zamarzniętą taflę jeziora. Piękne niebieskie oczy o odcieniu lodu, które wciągały mnie do jakiegoś ciepłego, bezpiecznego miejsca, gdzie chciałam pozostać na zawsze”.Eva Fox jest córką prezesa Klubu Motocyklowego Silver Demons, nic dziwnego, że została wychowywana przez Harleyowców. Nie zna innego świata, warkot silnika harleya zdawał się usypiać ją do snu zamiast kołysanki. Jej życie jest twarde i surowe jak krajobraz nordyckich chłodnych wzniesień. Nikogo nie zdziwi fakt, że była oczkiem w głowie każdego, kto należał do Silver Demons, z łatwością urobiła sobie olbrzymich facetów będąc jeszcze małą kruszynką. Hayrleyowcy wiedzieli, że nie może jej stać się żadna krzywda, inaczej ktoś straci swoją głowę. 

"Jakaś ty naiwna kochanie. (...) Ukradłem cię już dawno temu. Mniej więcej wtedy, gdy ty ukradłaś mnie."

Deuce West to twardziel, emanujący testosteronem przywódca Klubu Jeźdźców z Hell's Horseman. Urodził się i dorastał wśród motocyklistów. Los sprawia, że połączy ich miłość pełna pożądania i niepohamowanej namiętności. Gorzka i bolesna, taka, która nie zna granic. Deuce budził we mnie skrajne emocje, miał w sobie elementy, które pokochasz i takie, które szczerze znienawidzisz. Czułam się jak na statku podczas sztormu, który zarzucał na wszystkie strony, jedną uwielbiającą bohatera, drugą która uważała go za najgorszy wybór mężczyzny do zakochania. To egoista, który nie potrafi docenić miłości, zapatrzony w siebie, obiecujący wiele, a nie będący w stanie spełnić żadnej z tej obietnic.

"Obiecaj mi, że się nie zmienisz, dobrze? Ty i ja, dziecinko, przyszliśmy na ten pieprzony świat i tkwimy pomiędzy drogą a kierownicą. Tu należymy i tylko to znamy, ale czasem takie życie daje się nam we znaki. Obiecaj mi, że choćbyś widziała nie wiem co i zdarzały ci się choćby najgorsze gówniane rzeczy, nigdy nie staniesz się zgorzkniała".Głównym fabularnym wątkiem jest relacja głównych bohaterów ukazana na przestrzeni kilkunastu lat. Evę i Dulce’a łączy nietypowa więź już od chwili poznania, gdy pięcioletnia Eva spotyka o osiemnaście lat starszego Dulce’a. Przez lata ich relacja stopniowo ewoluuje od wzajemnego zaciekawienia poprzez pożądanie aż do miłości i nienawiści. 
„Niepokorna” jest pierwszym tomem cyklu o tym samym tytule autorstwa Madeline Sheehan. Burzy wyobrażenie na temat miłości, bliskości czy związków. Zrywa z sztampowymi historiami miłosnymi, zamiast tego kreuje zupełnie odmienny obraz miłości toksycznej, zaborczej, nieidealnej, niebezpiecznej, namiętnej i zdecydowanie nie takiej, o której marzymy. Na pierwszy rzut oka Eve i Dulce’a niewiele łączy, a znacznie więcej dzieli, jak to mawiają przeciwności się przyciągają, czy właśnie to jest kluczem do rozwiązania zagadki intensywności łączącego ich uczucia?
Musicie pamiętać, że taki świat motocyklowych gangów rządzi się swoimi, niemoralnymi, szorstkimi i szokującymi prawami. Nie znają innego życia, bo zwyczajnie takiego nie mieli. Nie spodziewajcie się górnolotnych wyznań, a wulgaryzmów i brutalności, przez co akcja jest nie tylko realistyczna, ale i dynamiczna. Dodatkowym plusem jest poznanie „Niepokornej” z perspektywy dwóch bohaterów, autorka dość dobitnie ukazała przedmiotowe traktowanie kobiet nie tylko przez mężczyzn, ale także same kobiety, które nie szanowały się za bardzo dając temu przyzwolenie. Dla wrażliwszych czytelniczek może się to okazać zbyt niesmaczne i brutalne.
„Niepokorna” nie jest książką dla każdego, jednak dla miłośniczek szokujących środowisk, szybkiej jazdy na motocyklu, gwałtownych namiętności, trudnych relacji, a przede wszystkim dark romansów powinna przypasować.Komentarze

Popularne posty