PREMIERA 27 sierpnia- Wydawnictwo ZYSK i S-ka





Tytuł oryginału: A Closed and Common Orbit
Przekład: Agnieszka Sylwanowicz
Stron: 430
Format: 140x205 mm
Wydanie: I
Seria: -
Oprawa: miękka
Gatunek: science fiction
ISBN: 978-83-8116-42609
EAN: 9788381164269
E-book: tak
Cena detaliczna: 39,90 zł
Ekscytująca, pełna przygód i niebezpieczeństw podróż przez Galaktykę z barwną załogą „Wędrowca”
Lovelace była kiedyś zaledwie sztuczną inteligencją statku. Kiedy po całkowitym wyłączeniu i zresetowaniu systemu budzi się w nowym ciele, nie pamięta, co się działo wcześniej. Ucząc się poruszania po wszechświecie i odkrywając, kim jest, Lovelace zaprzyjaźnia się z Papryką, wybuchową inżynier, która bardzo chce jej pomóc w nauce i rozwoju. Papryka i Lovelace przekonają się, że bez względu na ogrom przestrzeni kosmicznej dwie osoby mogą razem wypełnić ją bez problemu...
„Becky Chambers wykorzystuje swój wielki talent, który objawiła już w debiutanckiej powieści Daleka droga do małej, gniewnej planety, by tym razem uważniej przyjrzeć się poruszającej historii samookreślenia i osobistej niezależności. Bez względu na to, do jak pięknego i dziwnego świata nas zabiera, możemy liczyć, że będzie nas prowadzić z humorem i sercem”.
„RT Book Reviews”
Wspólna orbita zamknięta została umieszczona przez „Publishers Weekly” na liście najlepszych powieści 2017 roku.
Otrzymała nominację do nagrody Hugo 2017 w kategorii „najlepsza powieść”.
Znalazła się na finałowej liście książek nominowanych do nagrody im. Arthura C. Clarke’a 2017.
Zdobyła Prix Julia Verlanger. 




Tytuł oryginału: Intrigues
Przekład: Joanna Szczepańska
Stron: 326
Format: 140x205 mm
Wydanie: I
Seria: Kroniki Kolegium
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Gatunek: fantasy
ISBN: 978-83-8116-408-5
EAN: 9788381164085
E-book: tak
Cena detaliczna: 36,90 zł
Wspaniałe połączenie klasycznego fantasy z opowieścią o dojrzewaniu
Trzynastoletni Mags od ponad roku szkoli się na Herolda. Podobnie jak wszyscy Heroldowie, Mags dowiaduje się, że posiada specjalny talent – Dar Telepatii. Jednakże życie na dworze niepozbawione jest problemów. Kiedy chłopiec zostaje rozpoznany przez tajnych cudzoziemskich wysłanników, których cel jest nieznany, sam staje się podejrzanym. Kim są jego rodzice – i kim jest on sam? Czy Mags zdoła rozwiązać zagadkę swego pochodzenia oraz związku z tajemniczymi szpiegami i jednocześnie udowodnić swą lojalność, nim król i dwór uznają go za zdrajcę? Jasnowidzący mają wizję Króla we krwi, a wszystkie znaki wskazują na to, iż w sprawę będzie zamieszany Mags! Chłopiec zdobywa wreszcie pewne informacje na temat swych rodziców. Jak się okazuje, jego przypuszczenia dotyczące ojca i matki nie pokrywają się z rzeczywistością. A starzy wrogowie nie mają zamiaru rezygnować…
"Drugie tomy zwykle zawodzą, jednakże nad Intrygami ta klątwa, na szczęście, nie ciąży. Mercedes Lackey po raz kolejny zachwyca bogatą narracją, wspaniale wykreowanym światem i niebanalnymi bohaterami. Przygody Magsa dostarczyły mi mnóstwa wrażeń i emocji, szokując, rozczulając i zaskakując wplątanymi po mistrzowsku lekcjami wrażliwości i moralności, właściwymi dla nastoletniego czytelnika. Polecam z całego serca, do którego ta powieść wdarła się i zadomowiła na dobre."
Justyna Sikora, www.papierowemotyle.pl

„Ekscytująca lektura! Mags jest niezwykle wiarygodnie skonstruowanym bohaterem, stającym przed wieloma wyzwaniami, którego polubią wszyscy starzy i nowi fani twórczości Mercedes Lackey".
„RT Book Review”



  

Wyzwanie? Przejechanie rowerem 1700 kilometrów w 17 dni z pewnością można tak nazwać. Ale książka Dariusza Lipińskiego jest czymś więcej niż jeszcze jedną „wyczynową” relacją z perspektywy rowerowego siodełka. Ten swoisty kolarski maraton Szlakiem Świętego Jakuba stał się dla autora przyczynkiem do rozważań natury nie tylko krajoznawczej, ale też filozoficznej na temat kulturowej kondycji dzisiejszej Europy i jej mieszkańców. Inspirujące i pouczające.

Rafał Nowicki, redaktor naczelny „Travel Polska”


Wbrew temu, co mógłby sugerować podtytuł, książka nie jest jedynie relacją z rowerowej wyprawy, choć – oczywiście – jest nią również. Nie jest przewodnikiem turystycznym po trasie pielgrzymkowej, choć zawiera jego elementy. Jest – pisaną z nietypowej perspektywy – próbą publicystycznej analizy niektórych problemów współczesnej Europy (tożsamość narodowa, chrześcijaństwo, islam, średniowiecze, źródła i mechanizm działania współczesnej poprawności politycznej itd.), którymi w innych formach autor zajmował się wcześniej w trakcie swej działalności politycznej. Oprócz tego: trochę rozważań religijnych i filozoficznych, a także garść napisanych w lekkim stylu osobistych wspomnień, jak to z tą Europą dawno temu (a przecież tak niedawno) bywało.

Dariusz Lipiński - poseł na Sejm V I VI kadencji i wiceprzewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, wcześniej znany poznański samorządowiec, m.in. przewodniczący Rady Miasta Poznania. W PRL-u działacz antykomunistycznej opozycji i więzień polityczny (w 2014 r. odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski). Jest doktorem nauk fizycznych i starszym wykładowcą na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 14 lipca 2016 roku, kilka lat po wygranej walce z ciężką chorobą, wyruszył rowerem z Paryża do Santiago de Compostela, łącząc w ten sposób dwie pasje: rower i szeroko rozumiane zainteresowania europejskie.

Syn autora, współtowarzysz wyprawy i autor Aneksu Tomasz Lipiński, jest Radnym Miasta Poznania.

Komentarze

Popularne posty