Recenzja Becky Wade „Urocza dla Ciebie ”

Britt i Zander są najlepszymi przyjaciółmi, odkąd poznali się trzynaście lat temu. Britt nie ma pojęcia, że przez ten cały czas Zander był w niej szaleńczo zakochany.
Niezależna i żądna przygód Britt Bradford ma talent do tworzenia czekoladek, które sprzedaje w Słodkiej Sztuce, swoim sklepie.
Zander Ford jest uznanym pisarzem, a ostatnie półtora roku spędził w podróży po świecie. Osiągnął bardzo wiele, lecz nadal brakuje mu tego, co ma dla niego szczególne znaczenie – serca Britt.
Kiedy wuj Zandera umiera w tajemniczych okolicznościach, ten wraca do Waszyngtonu zbadać sprawę. Britt jest gotowa, by mu pomóc. Wspólne śledztwo jeszcze bardziej zbliża ich do siebie, jednak wiedzą, że romans może zagrozić tej wyjątkowej przyjaźni.
Czy zgłębiając zagmatwaną przeszłość wujka, odkryją również, co tak naprawdę ich łączy?

Wydawnictwo: Dreams
Rok wydania:  2020
Format: Książka
Liczba stron: 480
Cykl: Przypadki sióstr Bradford
Tom III

Uwielbiam książki Becky Wade, zwłaszcza te, które dotyczyły sióstr Bradford. Poprzednie powieści oceniłam bardzo dobrze, mają w sobie wiele ciepła i wiary, której człowiek potrzebuje. Okładki tego cyklu są bardzo ładne, pasujące do tego, co przedstawiają. „Urocza dla Ciebie ” jest powieścią, w której do głosu dochodzą uczucia, które łączą dwójkę najlepszych przyjaciół, bez których nic nie byłoby takie samo. Czy aby na pewno? Czy przyjaźń nie ma prawa ewoluować? Zmieniać się i wzrastać wraz z upływem czasu? Co w przypadku, kiedy zawsze była czymś znacznie potężniejszym? Mimo upływającego czasu nic się nie zmieniło, serce biło równie mocno, jak w czasach młodzieńczych? Britt i Zander znają się od lat, ale czy to oznacza, że wie o nim wszystko?Główną bohaterką książki „Urocza dla Ciebie ” jest Britt Bradford, niezależna i niezłomna kobieta, która spełnia swoje marzenia pracując we własnym sklepie,  w którym oferuje robione przez siebie czekoladki. Jest sympatyczną postacią i nieco krótkowzroczną. Nie dostrzega lub nie chce tego robić, aby nie stanąć twarzą w twarz z oczywistą prawdą. Zander Ford, jej najlepszy przyjaciel od lat, jest w niej bez pamięci zakochany. Bohaterzy poznali się w czasach, kiedy oboje uczęszczali do szkoły. Mężczyzna od zawsze wodził za nią wzrokiem, marzył, że w końcu go dostrzeże i poczuje coś więcej. Z czasem było mu coraz trudniej, nie potrafił znieść obojętności z jaką traktowała jego zapędy skierowane w jej stronę. Jedynym ratunkiem dla jego złamanego serca była podróż. Z dala od Britt miał zamiar poukładać sobie wszystko, swoje uczucia i emocje. Niestety powrót do rodzinnych stron sprawia, że ponownie ją zobaczy. Poczuje ogrom uczucia, które wręcz go powali. Jakby tego wszystkiego było mało wuj mężczyzny, Frank zginął w dość niejasnych okolicznościach, które nie dają mu spokoju. Chciały rozwikłać tą tajemnicę i zbliżyć się do jedynej kobiety, która może dać mu szczęście. Bliscy dostrzegają udrękę mężczyzny, który uparcie próbuje ją w sobie rozkochać. Britt jest jednak uparta, nie wyobraża sobie, żeby między nimi mogło dojść do czegoś więcej.  Tkwi w swojej strefie komfortu i nie chce niczego zmieniać, czy jednak zmieni zdanie? Zaangażowała się w małe śledztwo z Zanderem, które ma wyjaśnić okoliczności śmierci wuja. Nie chce go zostawić z tym samego, mając więc wiele okazji ku temu, aby się zbliżyć. Czy Zanderowi to wystarczy? Czy Britt przejrzy na oczy i zobaczy, jak bardzo kocha ją ten mężczyzna?


„Urocza dla Ciebie ”  to wyjątkowa opowieść o sile prawdziwej miłości, która pomimo lat, odtrąceń i zagłuszania jej, przetrwała stając się coraz silniejszą. Ukazywała jak wiele potrafimy pokładać w Bogu, ufności, wiary i nadziei, że pomimo wszystko, nasze problemy szybko się rozwiążą. Chociaż historia bohaterów jest urocza, słodko romantyczna, inspirująca i prawdziwa,  fabuła ukazuje krzywdy i złamane serca. Ludzi zrujnowanych uzależnieniami, chciwością i przestępczością oraz zaniedbanych dzieci, które płacą cenę za  błędy dorosłych. Becky Wade ma bardzo przyjemny styl, tworzy opowieści, które potrafią złapać za serce i wprowadzić na czytelnika błogi stan.
„Urocza dla Ciebie” to historia o przyjaźni, która może spotkać każdego z nas, ukazuje jej wartość  i cenę, którą dla niej ponosimy. To książka, która dla każdego z nas będzie cenną lekcją. 


Komentarze

Popularne posty