Recenzja Rachel E. Carter „Kandydatka”

Obłędnie fascynująca seria o ambitnym rodzeństwie, próbującym szczęścia w szkole magii.
Dwudziestoletnia Ryiah jest czarną maginią frakcji bojowej, ale nie jest Czarnym Magiem. Jeszcze. Niemal od zawsze pragnęła zdobyć legendarną szatę, jednak tylko tego jednego roku będzie mogła wziąć udział w prestiżowym – i jedynym w swoim rodzaju – turnieju dla magów… Szkoda, że będzie musiała wystąpić przeciwko pewnemu księciu – temu, którego dotąd jeszcze nigdy nie pokonała. Nabór kandydatów wreszcie nadchodzi. Zwycięzca otrzymuje szaty, ale w królestwie czyha coś mrocznego. Wrogie królestwa otaczają ojczyznę Ryiah. Pora zawrzeć sojusz. Niestety dla Ryiah to dopiero początek. Bo największy wróg mieszka w samym pałacu.
Trzeci tom bestsellerowej serii "Czarny Mag"!

  
Wydawnictwo: Uroboros
Rok wydania:  2019
Format: Książka
Liczba stron: 411
Cykl: Czarny Mag
Tom III
Egzemplarz recenzencki

Nie mogłam się doczekać, aby dowiedzieć się, co przygotowała dla nas autorka cyklu Czarnego Maga Rachel E. Carter. Kiedy tylko dowiedziałam się o tym, że Wydawnictwo Uroboros postanowiło zaspokoić tą ciekawość wydając kolejny, trzeci już tom pt. „Kandydatka”. Bardzo lubię książki fantastyczne i seria o Ryiah bardzo mnie pochłonęła, polubiłam jej postać i dlatego chętnie poznaję jej kolejne przygody. Co tym razem czeka naszą bohaterkę? Z czym przyjdzie jej się zmierzyć?
Ryiah stała się czarną maginią bojowej frakcji, lecz nie jest jeszcze Czarnym Magiem, ale przypuszczam to tylko kwestia czasu, chociaż nic nie jest proste, a w życiu trzeba dokonać strasznych wyborów. Szata, o której marzyła jest na wyciągnięcie ręki i może po nią sięgnąć tylko w tym roku. Zaledwie kilka lat temu trafiła do szkoły magii wraz z Aleksandrem, bratem bliźniakiem, obecnie ma dwadzieścia lat i nadal nie spełniła swojego marzenia. Ryiah przesuwa się do granic swoich możliwości, aby pokonać jedyną osobę, która stanie jej na drodze, chłopak, którego kocha. Nic nie jest łatwe, dlatego musi raz po raz udowodnić swoją wartość, starając się zachować kontrolę nad swoim życiem. Co gorsza,  sprawy polityki stają się dość lepkie, rodzina królewska jej nienawidzi, kraj znajduje się na krawędzi wojny z wrogiem, której nie mogą wygrać. Rozwiązaniem może być zjednoczenie z innymi krajami, ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Prawdziwy wróg pozostaje nieznany, czy uda im się go rozszyfrować dopóki nie będzie za późno? W życiu bohaterki dzieje się naprawdę wiele
Rachel E. Carter napisała kolejną solidną książkę, „Kandydatka” zawiera każdy element, w który tak bardzo uwielbiają czytelnicy; polityka, intrygi, morderstwa, zdrady, oszustwa, magiczne bitwy i krew. Wszystko, co potrafi wciągnąć do świata pełnego magii i wspaniałych przygód. Autorka pisze w sposób bardzo plastyczny, wciągający, dzięki czemu można się łatwo wczuć w sytuację Ryiah. Akcja jest bardzo napięta i nie zwalnia, atmosfera niebezpieczeństwa wyraźnie jest zarysowana. Co mi się podobało? Bohaterka mimo miłości nie jest przez nią identyfikowana, jest czymś więcej, ma marzenia, działa i ciężko trenuje, aby je zrealizować. Autorka w końcu pokazuje nam kto będzie nosił legendarną szatę Czarnego Maga, kto zwycięży w turnieju. Zakończenie wywołuje w nas emocje, zastanawiam się, co jeszcze dla nas autorka wymyśliła.
„Kandydatka” jest dobrą kontynuacją podsycającą ciekawość i zniecierpliwienie ku temu, aby pozna dalsze losy Ryiah. Bohaterowie zdecydowanie wydorośleli, zdobyli nowe doświadczenie, które powiodło ich  w drogę ku dorosłości. Nie każdy sojusz przetrwa zawirowania, nie każdy okaże się trwały, nie we wszystko można wierzyć. Buntownicy podkopują wiarę w królestwo, czy bohaterom uda się rozwiązać problemy? Mam wrażenie, że „Kandydatka” jest obecnie najlepszą książką z cyklu, dlatego gorąco Was zachęcam do jego nadrobienia, bo warto. Autorka ukazuje nam, że życie nie jest sprawiedliwe, nie ważne kogo może to spotkać, nie ma wyjątków. Przygotujcie się na to. 
Komentarze

Popularne posty